Resimli ve Kolay Yemek Tarifleri

Hepsi tek tek denenmiş, tam ölçülü net tarifler

İşlerinizi Kolaylaştıracak Mutfak Bilgileri

Ana Sayfa » Blog » İşlerinizi Kolaylaştıracak Mutfak Bilgileri

Bayanlar için mutfakları, ev içerisindeki en önemli ve en çok zaman geçirdikleri mekandır. En azından bir çoğunuzda öyle 🙂 Bu yazımızda sizlere İşlerinizi Kolaylaştıracak Mutfak Bilgileri ni paylaşıyoruz.

Yağlı şişeler nasıl temizlenir?

Özellikle el girmeyen şişlerin yağlanması sonrası şayet şişenizi yeniden kullanacaksanız temizliği hayli zor oluyor. Eğer sizin de içerisi yağ olan ve temizlemekte güçlük çektiğiniz bir şişeniz varsa önce şişenizi deterjanla yıkayın. Sonra durulanan şişenin içine sodalı su koyarak sallamaya başlanır. Beş dakika kadar sallanan şişe çalkalanıp bu sefer içine kahve telvesi ilave edilir. Bir süre bu şekilde sallanan şişe kısa bir zaman sonra yağlardan tamamen temizlenmiş duruma gelecektir.
Mutfakta tezgahtaki lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?
Genelde bu iş için oldukça zahmetli lastik pompaları kullanmaktayız. Ancak bunun başka bir yolu daha var. Kaynar sodalı su, tıkalı delikten dökülürse, tıkalı yer hemen açılacaktır.

Bakır kaplarımızı nasıl parlatırız?

Elinize alacağınız bir beze az miktarda sirke dökerek hafifçe ıslatın. Ardından parlatmak istediğiniz bakır eşyanızı iyice ovun. Göreceksiniz ki kaplarınız pırıl pırıl olacaktır.

Sıktığınız limonları çöpe atmayın!

İşe yaramaz diye sonrasında çöpe attığınız limon kabuklarını güneşli bir yere koyup kurutursanız, harika bir temizleme aracına sahip olursunuz. Bu kurumuş kabuklarla, özellikle isli ve yağlı mutfak eşyalarınızı ovarken, çelik eşyaların, bıçakların parlatılmasında kullanabilirsiniz. Nedenli bir temizlik aracına sahip olduğunuza şaşıracak ve mükemmel sonuçlar alacaksınız.

Mutfaktaki haşerelerle savaş

Mutfakta özellikle dolaplarda dolaşan hamam böceği, karınca gibi haşeratı yok etmek ve bir daha gelmemelerini sağlamak için bu haşeratın dolaştığı yerlere, dolaplara terebentin sürmek kesin yoldur.

Balık kokusunu nasıl gideririm?

Balık kızarttıktan sonra mutfağa sinen kokuyu gidermek için bir kapta: 1 çay bardağı su ve 2 çorba kaşığı sirkeyi kaynatın.

pratik bilgiler,mutfak sırları,pratik mutfak bilgileri,balık kokusu nasıl giderilir,bakır nasıl parlatılır,Yağlı şişeler nasıl temizlenir,Mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır,Bakır nasıl parlatılır,Balık kokusunu nasıl giderilir

İlgili Terimler :

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Adınız - Soyadınız

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Karanfilli Elma Tatlısı

Karanfilli Elma Tatlısı Leziz Tarifler

Sitemizde bulunan tüm tarifler üyelerimiz ve ekibimiz tarafından denenerek yapılmıştır. İzinsiz içerik kullanımı yasaktır.

Tüm Hakları Saklıdır - 2020